Jdi na obsah Jdi na menu
 


Takže, psala jsem to při Dějepisný olympiádě a ukončovala to ve škole a doma. Je to kratší.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Thamp seděla oproti ostatním na louce. Čekala, až se Zero uráčí a sletí dolů. Poletoval na nebi a užíval ´příznivého větru´. Bavilo ho sluníčko a neměl se k tomu, začít s tréninkem. Byl až moc v pohodě. "Zero!" zavolala na něj, když jí došla trpělivost. "Nechceš už začít?"
Zero jí s úsměvem zamával a naznačil, že nerozuměl jedinému slovu. Thamp si povzdechla a zůstala zírat na mravence v trávě. Když už její trpělivost doběhla do cíle podruhé, sebrala ze země kámen a mrskla ho po Zerovi. Trefila se.
"Co, děláš?" fňukl Zero a třel si hlavu.
"Dolů!" poručila Thamp hlasitě a Zero za chvíli sletěl níž. Seděl ve vzduchu, mával ušima a usmíval se jako nezvedený puberťák.
"Co potřebuješ?" zeptal se.
"Měli bychom začít s tréninkem," připomněla mu. "Nebo nebudu nic umět!"
"´máš recht! ´umíš prej taky vítr jak já. taKže tě můžu dobbře učit," rozhodil nadšeně rukama a zamával ušima.
"Vítr? To budu lítat jako ty?" zeptala se Thamp. "Jó!"
"létání je složitý, musíš se nejdřív učit cházt strem," vysvětloval rychle Zero a slova se mu začala plést avšak Thamp mu rozuměla. "jinak by se mohlo tát, ži dáš na hubu." Thamp se při té poznámce zasmála.
"Na hubu si dám ještě tolikrát, že mě to při lítání nevytrhne," mávla rukou. "Tak čím začneme?"
Zero zatočil prstem a Thamp sledovala, jak se kolem něj tvoří malinké tornádo. "máš enrgii d´duchu
kolem sebe a tíš hulat ckneš," mlel Zero a nadšeně vytvářel spoustu malých větrných vírů. "skus át enrgii d´duchu," radil.
Thamp pokrčila rameny a natáhla ruku s výrazem ´jako nic´ a pokusila se soustředit. Šlo to celkem špatně, protože Zero, nadšený ze života, poskakoval po okolí a nechával poletovat lístky. Pokusila se ho ignorovat a ucítila slabý tlak v ruce a vyzkoušela ho zaměřit na vzduch. Nic se nestalo.
Zero po chvíli přestal poskakovat jako baletka a sledoval Thamp. "dti to, lesíš enrgii lžit d´duchu," radil.
"Já se snažim, ale nejde vkládat energii do něčeho, co nevidim," odporovala Thamp.
"Nemusíš ho vidět,stačí cítít," vysvětloval zero.
"Cítit vzduch?" zamyslela se Thamp. Natáhla ruku a chvíli čekala. Cítila vzduch? Možná, lístky na stromech se pohybovaly a ona cítila slabý vítr, který se jí lehce opíral do dlaně. Zaměřila se na něj. Teď dokonce poznala, jakým směrem přesně míří. Cítila, jak se protáčí a mění směr po nárazu do pevných těles. Teď se do něj pokusila vložit sovu energii, ale docílila jen toho, že se vítr vychýlil z kurzu. Nebyla schopna s ním nijak manipulovat.
"docela ti to jde," usmíval se Zero jako měsíček na hnoji.
"Ne tak, jak bych chtěla," zavrtěla hlavou Thamp "Ty vkládáš tu energii do vzduchu?" zeptala se a Zero kývnul. "Ale já nejsem ty," napadlo ji, když si uvědomila jak se choval vzduch při styku s její energií. Vrátila se ke zkoušení.
Po hodině dokázala udělat půlmetrové tornádo. Vždycky se při tom dost naběhala. Využívala svou energii k odklánění větru a spojování různých jeho proudů do sebe. Dokázala ho tak zrychlit i zpomalit, tím jak ho odrážela. Nehýbal se podle její mysli, ale podle jejích pohybů.
"Hej, to de," usmíval se Zero a mával ušima. Právě se přetlačovali tornády.
"Stejně bych chtěla lítat!" usmála se Thamp. "Jak to děláš?"
"vítr mě vynáší hore," blekotal Zero a na důkaz toho zase vylétl do vzduchu.
"vítr vynáší, to mě je jasný," zamyslela se Thamp a pokusila se mácháním vytvořit dost rychlý proud větru, který by jí mohl vynést nahoru.
"vej zor," upozornil ji Zero. "ště neumíš vítr řídit."
"V pohodě," zasmála se Thamp a znovu máchla rukou. Vítr se zrychlil a stáčel se kolem ní. Vložila do něj ruku a odklonila ho k sobě. Myslela si, že ji vynese nahoru, místo toho jí podrazil nohy a ona skončila na zemi. "Jau," hlesla.
Zero se rozchechtal a nemohl přestat. Thamp se postavila a zamračila se na něj. Potom si všimla, že se ještě u země stáčí dokola proud, který teď vytvořila. Zlomyslně se usmála a pohnula s ním.
Zero nestihl zareagovat a proud větru ho poslal na druhou stranu louky, kde přistál na zemi a nechal za sebou brzdnou dráhu.
"Ti dám smát se cizímu neštěstí!" smála se tentokrát Thamp. Zero se zvedl a zubil se. Potom nastala větrná bitka.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář